niedziela, 27 stycznia 2013

Kto produkuje makaron dla Biedronki?

Spotkałam się ostatnio z opinią, że makarony z Biedronki nie są dobre a pełnoziarniste to już w ogóle do niczego się nie nadają i jedynie Lubella produkuje dobre tego typu. Próbowałam obydwa makarony: ten produkowany dla Biedronki i z Lubelli i nie zauważam żadnej różnicy między nimi. Ani pod względem składu, smaku ani przygotowania. Na opakowaniu makaronu biedronkowego nie ma umieszczonej informacji wprost, kto to wyprodukował a nazwa "MW-GMW" nic mi nie mówi. Czy w takim razie jest to ten sam produkt?

Jak zwykle w takich sytuacjach przychodzi mi z pomocą strona Instytutu Logistyki i Magazynowania, gdzie po wpisaniu numeru produktu pod kodem kreskowym wyświetla nam się nazwa producenta i pełne dane adresowe i kontaktowe. W tym przypadku numer produktu wskazuje na : LUBELLA Sp. z o.o. S.K.A.


Polecam Wam sprawdzanie produktów w ten sposób, szczególnie jeśli nie jesteście pewni producenta danego produktu a na opakowaniu znajduje się jedynie wzmianka: wyprodukowano w UE. 

Miłej niedzieli! 

7 komentarzy:

 1. bardzo przydatna informacja, zapisuję adres i na pewno nie raz skorzystam

  OdpowiedzUsuń
 2. Biedronkowe produkty to często właśnie inaczej opakowane produkty droższych firm. A MW-GMW to nic innego jak Maspex - właściciel Lubelli, Tymbarku, Kubusia oraz kilku innych marek ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój maż śmieje się ze mnie ,że Biedronka to mój ulubiony sklep.Sam się przekonał,że można kupić wiele firmowych produktów dużo taniej.Napisane jest na opakowaniach,że taka to a taka firma wyprodukowała dla Biedronki.Więc po co przepłacać ?
  Pozdrawiam i polecam ich produkty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój maż śmieje się ze mnie ,że Biedronka to mój ulubiony sklep.Sam się przekonał,że można kupić wiele firmowych produktów dużo taniej.Napisane jest na opakowaniach,że taka to a taka firma wyprodukowała dla Biedronki.Więc po co przepłacać ?
  Pozdrawiam i polecam ich produkty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, bardzo przydatna informacja. Dobrze, że tu trafiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobnie jak u ewamaria mój chłopak też mi nie wierzy, że wiele produktów z Biedronki to normalne firmy. Chyba muszę zrobić mu takie zestawienie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia, dlaczego na tych opakowaniach jest podana różna mąka, z której jest on produkowany:
  Makaron z biedronki ma podane - Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum
  Makaron Lubella ma podane - Mąka makaronowa pszenna pełnoziarnista.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad i napisz co sądzisz na ten temat.
Dziękuję za każdy Wasz komentarz:)